English
İşinize gelen bir yanlışlığı SİZ düzeltmediğiniz sürece dürüstlükten söz edemezsiniz.

İŞYERİNDE KOÇLUK EĞİTİMİ

İşyerinde Koçluk kursu dünyada en iyi performansa sahip koçların kendi müşterileriyle birlikteyken sergiledikleri beceri, tutum ve davranışların araştırılması sonucu geliştirildi.

 

İŞYERİNDE KOÇLUK EĞİTİMİ
 

Bu eğitimden ne fayda sağlayabilirsiniz?

  • Yüksek iletişim becerileriyle donanarak önce kendinizde istediğiniz değişimi başarabilirsiniz,
  • Gerek iş ortamında gerek özel yaşamda çevrenizde bulunan insanlarla etkileşiminiz daha verimli olabilir,
  • Öncelikle kendi kendinizin koçu olmaya başlayacağınız için
  • Başkalarına da koçluk yapabilirsiniz,
  • Tüm bunları büyük bir farkındalık sağlayarak hayatınızın vazgeçilmez alışkanlıkları haline getirebilirsiniz.

Tüm dünya tarafından bilinen koçluk, ülkemizde de uygulanmaya başlandı. İşyerinde Koçluk kursu dünyada en iyi performansa sahip koçların kendi müşterileriyle sergiledikleri beceri, tutum ve davranışların araştırılması sonucu geliştirilmiştir. Mesleki kariyerinin zirvesindeki birçok insan düzenli olarak koçluk yardımı almaktadır : öğretmenler, dansçılar, konuşmacılar, müzisyenler, sporcular hepsi performanslarının zirvesinde kalabilmek için koçluk desteği alır. Burada pragmatik olarak işlenecek koçluk prensiplerinin yanı sıra koçluk rolüne faydası olacak bazı NLP Nöro Linguistik Programlama temelleri de yer alacaktır. Ayrıca size en faydalı olacak beceri ve tutumları, yeni yetenekleri, süreçleri ve çalışma biçimlerini deneme ve uygulama fırsatını olacak. Bunların tümünü bir araya getirerek hem kendi yararınıza hem de müşterilerinizin / meslektaşlarınızı/takım arkadaşlarınızı yararına güçlendireceğiniz bilgi ve deneyimlerinizle daha geniş bir görüşe sahip olacaksınız.

Bu kurs süresince şu soruların cevaplarını bulacaksınız:

Karışıklığı önleyerek nasıl daha etkin iletişim kurabilirim?

İletişim boşluğunu çok daha rahat doldurabilmek için denenmiş ve test edilmiş hangi araçları ve teknikleri kullanabilirim?

Diğer insanların frekansına nasıl geçerim ve onların da benim frekansıma geçmesini nasıl sağlarım?

Ve Yapabilecekleriniz:

Söylediklerinizin istediğiniz etkiyi bırakıp bırakmadığını hızlı ve kolay bir biçimde görebileceksiniz.

Diğer insanlarla çok daha iyi bir uyum içine girebilmek için kullandığınız sözcükleri efor sarf etmeden nasıl adapte edebileceğinizi belirleyebilirsiniz.

İnsanların daha çok söylemediklerini dinleyip anlayarak aslında ne söylediklerini görebileceksiniz.

Engelleri kaldırmak için basit dil kalıplarını kullanarak güven oluşturabilirsiniz.

Daha büyük başarılar için diğerlerine nasıl ilham verebileceğinizi görüp bütün bunların nasıl birbirleriyle bağlantılı olduğunu çok daha iyi sonuçlar için bu becerileri nasıl en üst seviyeye çıkarabileceğinizi öğreneceksiniz.

Tüm bu basit ve pratik beceriler kolay anlaşılır adımlar halinde oluşturulacak, esprili ve rahat atmosferde sunulacaktır.